Jordan Sorenson

Muza

Wieści

Muza – podróż do świata inspiracji! – recenzja Nerdads.pl

Muza – podróż do świata inspiracji! – recenzja Nerdads.pl
Muza. Czy wiecie, że w mitologi greckiej Muzy były boginiami sztuki i nauki ?! Było ich dziewięć i wszystkie były córkami Zeusa i Mnemosyne. Wiadomo też, że każda muza opiekowała się konkretną dziedziną poezji, sztuki czy nauki i miała przydzielony swój atrybut. Dobra, ale co wspólnego miały Muzy z omawianą grą oprócz tytułu? Mają i to wiele, ponieważ w grze wcielicie się w rolę artystów tworzących swoje arcydzieła. Podczas rozgrywki zostanie wystawiona na próbę Wasza kreatywność i intuicja. Pozwólcie Muzie wskazać Wam drogę do Waszego arcydzieła.

Muza – przykładowa rozgrywka

Muza – przykładowa rozgrywka
Dokąd pokieruje Cię twoja muza? Powiedź swoją drużynę ku inspiracji używając tajemniczych wskazówek i abstrakcyjnych obrazów. Muza to przepiękna gra imprezowa, zawierająca ponad setkę ślicznie ilustrowanych kart. Grajcie kooperacyjnie przy mniejszej liczbie graczy, lub podzielcie się na drużyny i grajcie w cztery lub więcej osób – rozgrywka pozostaje podobna! Jako muza musisz wspiąć się na wyżyny własnej kreatywności i dostarczać wskazówki, lecz te muszą zawierać się w ograniczeniach narzucanych przez kartę inspiracji, jaka została ci wylosowana. Postaraj się powieść swoją drużynę do stworzenia arcydzieła! Z kolei jako artysta przyjdzie ci współpracować z innymi, aby odgadnąć wskazówki i wybrać właściwe dzieło sztuki spośród wszystkich dostępnych. Sprawdź swoją kreatywność, uważnie słuchaj swoich towarzyszy i daj się ponieść inspiracji muzy, by stworzyć wiekopomne arcydzieło!

Muza – recenzja Secretum

Muza – recenzja Secretum
Zimowe wieczory sprzyjają czytaniu, lecz czasem potrzeba spędzenia czasu w większym gronie wygrywa. Wtedy pora na otworzenie szafki z grami. Tu pojawia się problem, jaką grę wybrać, by pasowała całemu towarzystwu bez względu na wiek i zamiłowania. Najprościej sięgnąć po grę, która zachwyci prostotą i kolorami, a proces grania nie będzie wymagał dużych przygotowań.

Muza – Natchniony Dixit – recenzja Gryfgra

Muza – Natchniony Dixit – recenzja Gryfgra
Wydawnictwo 2 Pionki przedstawiło nam grę, która łączy ze sobą mnogość wspaniałych obrazów z mechaniką z pogranicza Dixita oraz kalamburów. Gra Muza Jordana Sorensona została opatrzona ilustracjami, nad którymi pracowała aż czworo grafików: Apolline Etienne, Andre Garcia, Daniela Giubellini oraz Kristen Plescow.

Muza – recenzja GRAnatowa

Muza – recenzja GRAnatowa
Każdy z nas ma czasem ochotę oderwać się od rzeczywistości, od szarości codziennego życia i uciec do bajecznej niepowtarzalnej krainy, żeby przeżyć niesamowitą przygodę. Jeśli jesteście już zmęczeni natłokiem monotonnych zdarzeń lub zawężając to do naszego hobby, doznaliście przesytu zbierania kosteczek lub odpowiednich kart, zabijania potworów czy układania kafelków, to koniecznie sięgnijcie po “Muzę” – nowość ze stajni 2Pionki, czyli rodzinnej linii Portalu.

Muza – kieszonkowy Dixit – recenzja Games Fanatic

Muza – kieszonkowy Dixit – recenzja Games Fanatic
Zagrałam raz, drugi, trzeci i … gra mnie w sobie rozkochała. Gwoli ścisłości –  grałam w nią w wersji czysto kooperacyjnej. Na grę zespołową (i to w dość sporym składzie) przyjdzie mi poczekać jeszcze co najmniej z miesiąc, ale w domowym zaciszu, a także w kameralnym przyjacielskim gronie graliśmy w wersję dedykowaną dla dwóch graczy.

Muza – premiera!

Muza – premiera!
Muza to przepięknie ilustrowana, zespołowa gra karciana. I dzisiaj ma swoją premierę! Sprawdź dokąd pokieruje Cię twoja muza! Powiedź swoją drużynę ku inspiracji używając tajemniczych wskazówek i abstrakcyjnych obrazów. Muza to przepiękna gra imprezowa, zawierająca ponad setkę ślicznie ilustrowanych kart. Grajcie kooperacyjnie przy mniejszej liczbie graczy, lub podzielcie się na drużyny i grajcie w cztery lub więcej osób – rozgrywka pozostaje podobna! Jako muza musisz wspiąć się na wyżyny własnej kreatywności i dostarczać wskazówki, lecz te muszą zawierać się w ograniczeniach narzucanych przez kartę inspiracji, jaka została ci wylosowana. Postaraj się powieść swoją drużynę do stworzenia arcydzieła! Z kolei jako artysta przyjdzie ci współpracować z innymi, aby odgadnąć wskazówki i wybrać właściwe dzieło sztuki spośród wszystkich dostępnych. Sprawdź swoją kreatywność, uważnie słuchaj swoich towarzyszy i daj się ponieść inspiracji muzy, by stworzyć wiekopomne arcydzieło! Grę możecie kupić w sklepie Portalu:

Muza – recenzja Scheherazade Znad Planszy

Muza – recenzja Scheherazade Znad Planszy
Według Hezjoda było dziewięć muz olimpijskich. Każda z nich opiekowała się konkretną dziedziną poezji, sztuki czy nauki. Ot, choćby Kalliope była odpowiedzialna za poezję epicką, Erato – za poezję miłosną, Euterpe – poezję liryczną, Terpsychora za taniec. Tobie też przypadła niebagatelna rola muzy dobrej zabawy, której atrybutem jest gra planszowa. Tylko jaką grę wybierzesz, by się dobrze bawić?

Muza – krótko o grze pisze Ignacy Trzewiczek

Muza – krótko o grze pisze Ignacy Trzewiczek
Uwielbiam gry zespołowe. Decrypto to jedna z najlepszych – w mojej opinii – imprezówek na rynku, a jedną z jej wyjątkowych zalet jest właśnie to, że gra się tu w zespole. My kontra oni. W czasach kiedy moja żona zagrywała się jeszcze w Tichu, miałem w notatkach właśnie to, iż jedyne co mi się w Tichu podoba, to że gra się tu w zespole. No ale do brzegu, gdzie Decrypto, gdzie Tichu a gdzie Muza. No Muza właśnie w tej – tak jak Tichu – zespołowości, że z jednej strony przypomina Dixit, że przypomina Tajemnicze Domostwo, bo we wszystkich tych grach używamy przepięknie zilustrowanych kart do przekazywania wskazówek innym graczom, ale jednak jest zupełnie inna. W Dixicie każdy gra na siebie, w Tajemniczym Domostwie wszyscy gramy razem, w kooperacji walczymy o rozwiązanie zagadki, a tu, w Muzie „dixitowa mechanika” wskazówek została użyta w grze zespołowej, my kontra oni, nasz zespół przechytrzy ich ...

Muza – wariacja na temat Dixit – recenzja Board Times

Muza – wariacja na temat Dixit – recenzja Board Times
Dixit to już właściwie gra legenda. Nie ma chyba nikogo w środowisku miłośników planszówek, kto o nim nie słyszał. Kto w niego nie grał. Wciąż produkowane są kolejne dodatki, ale sam pomysł właściwie pozostał. Wciąż Dixit bazuje na tym samym – pomyśle ze skojarzeniami. Na czym polega sukces tego tytułu? Pewnie przede wszystkim na prostocie zasad. Spójrz na kartę i wymyśl dowolne skojarzenie. Każdy w końcu ma jakieś skojarzenia. A co by się stało, gdyby Dixita zmodyfikować? Gdyby narzucić graczom konkretne kategorie skojarzeń? Gdyby do tego dorzucić inną niż do tej pory pracę zespołową? Zapraszam do Muse – gry z bajecznymi ilustracjami i ciekawym pomysłem na rozgrywkę.

Muza – trailer

Muza – trailer
Powiedź swoją drużynę ku inspiracji używając tajemniczych wskazówek i abstrakcyjnych obrazów. Muza to przepiękna gra imprezowa, zawierająca ponad setkę ślicznie ilustrowanych kart. W grze znajdziecie 84 karty Arcydzieł (85, jeśli zamówicie w przedsprzedaży!), na których znajdują się szczegółowe ilustracje, które pomogą ci zainspirować swoją drużynę do stworzenia arcydzieła. Tak wiele różnych kart oznacza, że zawsze będziecie mieli coś nowego do odkrycia! Każda ilustracja niesie bowiem za sobą tysiące skojarzeń, a każdą można opisać na wiele sposobów, zawartych na kartach Inspiracji. W pudełku znajdziecie też 32 karty Inspiracji, które mają wam pomóc znaleźć właściwe słowa, gesty czy pozy, aby przekazać artystom dostateczną inspirację, aby stworzyli oni arcydzieło. Wydaje się proste, ale niektóre kombinacje kart Arcydzieł i kart Inspiracji mogą być naprawdę pokręcone! Grajcie kooperacyjnie przy mniejszej liczbie graczy, lub podzielcie się na drużyny i grajcie w cztery lub więcej osób – rozgrywka pozostaje podobna! Jako muza musisz wspiąć się na wyżyny własnej kreatywności ...

Witamy na stronie 2Pionków

2Pionki to gry bardzo rodzinne, gwarantujące rozrywkę na wysokim poziomie dla całej rodziny. Mamy gry dla małych, średnich i dużych. I wszyscy mogą w nasze gry grać razem ponieważ gry 2Pionków łączą pokolenia!

Podstawowe informacje