Wystawa Światowa 1893 jest grą polegającą na kontrolowaniu obszarów i kolekcjonowaniu zestawów kart nawiązujących do wspaniałych cudów i osiągnięć techniki prezentowanych na targach w Chicago w 1893 roku.
Wystawa Światowa z 1893 roku prezentowała wiele wspaniałych osiągnięć ludzkości z zakresu nauki, technologii, kultury i rozrywki. Działając jako organizator wystawy, będziesz wysyłać swoich pomocników by zyskać przychylność wpływowych ludzi i upewnić się, że najlepsze i największe okazy będą należycie zaprezentowane.
Tom Vasel z podcastu The Dice Tower o grze wypowiedział się tak – “Wystawa Światowa 1893 […] zrobiła na mnie duże wrażenie. To fajna gra, sprawdzająca się jako wprowadzenie dla nowych graczy […] a wciąż jest w niej sporo głębi.”
Chris Leader, projektant Roll For It! z Calliope Games o grze wypowiedział się tak – “Wystawa Światowa jest po prostu wspaniała. Rozgrywka jest przystępna i płynna, motyw przewodni został idealnie odwzorowany, ilustracje są przepiękne, a bogactwo strategii przeogromne. […] To naprawdę wyjątkowa i bardzo przyjemna gra.
Wystawa Światowa 1893 to gra z gatunku area-control i set collection, dla 2 do 4 graczy, którą można ukończyć w około 40 minut. Podczas swojej tury wysyłać będziesz swoich pomocników do jednego z pięciu obszarów i zbierać sąsiadujące z nimi karty. Ostrożnie wybieraj, które karty chcesz zgarnąć i dbaj o to, aby mieć ciągłą przewagę na przeciwnikami w kontroli nad poszczególnymi obszarami:
Karty eksponatów pozwolą ci zarobić najwięcej punktów, ale tylko jeśli twoi pomocnicy znajdują się na korespondujących z nimi obszarach, eksponaty trafią na wystawę.
Przysługi gwarantowane przez kart Wpływowych osób zwiększą skuteczność twoich pomocników w poszczególnych obszarach i ułatwią wystawienie eksponatów.
Karty Biletów pozwalają ci zdobywać punkty na dochodowych atrakcjach i popychają grę do przodu.
Rob Cramer z Giant from the North o grze wypowiedział się tak – “Wagon Diabelskiego Młyna działający jako znacznik czasu to naprawdę fajny i przemyślanych detal w grze pełnej takich fajnych szczegółów.”